whatsapp

Genel Kiralama Koşulları

ARAÇ KİRALAMA FİYATI

Fiyatlar güncel fiyat listesinde geçerlidir.

SALAMH Rent a Car'a ait olan aracın kullanımı ile ilgili olarak doğacak her türlü harç, vergi, para cezası ve cezalardan kiracı sorumludur.

ARACIN İADESİ

Kiracı, aracı belirlenen yerde zamanında teslim etmek veya dönüş saatinde ofiste bulunmakla yükümlüdür. Dönüş saati geçen kiralamalarda bir (tam) gün ücreti alınacaktır.

İPTAL

Kiralama başlangıcından 28-15 gün öncesine kadar = ücretsiz

Kiralama başlangıcından 14 gün önce = kiralama ücretinin %20'si

Kiralama başlangıcından 13-7 gün önce = kiralama ücretinin %30'u

Kiralama başlangıcından 6-2 gün önce = kiralama ücretinin %50'si

24 saatten az önce = kiralama ücretinin %100'ü GERİ ÖDEME YOK!

SÜRÜCÜLER

Aracı sadece kiracı veya sözleşmede adı geçen başka bir sürücü kullanabilir. Her sürücünün geçerli bir sürücü belgesi olması gerekir. Kiracı, SALAMH Rent a Car tarafından talep edildiğinde tüm sürücülerin isim ve adreslerini vermek zorundadır.

ARACI KULLANMA KOŞULLARI

Aracı aşağıdaki amaçlarla kullanmak yasaktır:

-yüksek derecede yanıcı, toksik veya diğer tehlikeli maddeleri nakletmek

-aracın kiralanması

-uygun olmayan bir alanda sürüş (plaj; normal arabalı tenha sokaklar)

- sözleşmenin ötesine geçen diğer tüm kullanımlar.

*Araç sadece Alanya/Antalya'da Alanya ofisinden kiralandığında kullanılabilir.

 -Araç sadece sizin tarafınızdan, kiralama sözleşmesinde adı geçen herhangi bir sürücü veya yazılı olarak yetkilendirdiğimiz herhangi biri tarafından kullanılmalıdır. Aracı kullanan herkesin tam geçerli bir ehliyete sahip olması gerekir.

-Siz ve diğer yetkili sürücüler şunları yapmamalısınız:

- aracı herhangi bir yasa dışı amaç için kullanmak.

- aracı yarışmak, barış yapmak, araçların güvenilirliğini ve hızını test etmek veya birine araba kullanmayı öğretmek için kullanın.

-alkol veya uyuşturucu etkisi altındayken aracı kullanın.

-Size yazılı izin vermedikçe aracı Türkiye dışında kullanmak.

- aracı, üreticinin maksimum ağırlık tavsiyelerinin ötesinde yükleyin. Yükün güvenli bir şekilde sabitlendiğinden emin olmalısınız.

- Araçta izin verilen veya aracın tasarlandığı toplam yolcu sayısını aşmak.

ARACI PARK ETMEK

Araç kullanımda değilse, kiracı aracın kilitlendiğinden, direksiyon kilidinin devreye girdiğinden ve el freninin çekildiğinden emin olmalıdır. Arabadan ayrılıyorsa, kağıtları ve anahtarı alıp güvenli bir yerde saklaması gerekir. Ağır ihmal durumunda anahtar veya evrakların kaybolması durumunda, kiracı seçilen sigortadan muaf olan masraflardan sorumludur.


KAZALARDA DAVRANIŞ 

Kiracı herhangi bir kaza, yangın, hırsızlık veya diğer bir zararı derhal polise ve SALAMH Rent a Car'a bildirmek zorundadır. Polis, her durumda alkol testi içeren bir kaza raporu hazırlamak zorundadır.

KİRACININ SORUMLULUĞU

Kaza hasarı, kaybolması, çalınması, aracın yanlış kullanılması veya sözleşmenin ihlali durumunda, kiracı veya sürücü bu hasardan sorumluysa, onarım masraflarından, aracın değiştirme değerinden (kalıntı değerden az) toplam hasardan kiracı sorumludur. . Araç evraklarının kaybolması durumunda aşağıdaki tüm masraflardan kiracı sorumludur.

KİRALIK ARAÇLARDA SİGARA İÇMEK YASAK MI?

Evet, SALAMH %100 dumansız bir arabaya sahiptir ve tüm SALAMH araçlarında her türlü sigara (pipo, sigara, puro) yasaktır. Kiracıya, kiracının kullanımına bağlı aşırı leke, kir veya kir nedeniyle aracın iç temizliği için bir ücret ödenmesi gibi, araç iade edildiğinde duman kokuyorsa, müşterilere ek bir ücret ödenecektir.

Bir aracı teslim aldıktan sonra iade edeceğim yeri değiştirebilir miyim? 

Evet, ancak bize önceden bildirmeniz gerekir. Kiralama sözleşmesini imzalayıp aracı teslim aldıktan sonra dönüş yeri değişikliği yapmak için SALAMH rent a car 009052425133090 numaralı telefonu arayınız.

KİRALAMAMI ORİJİNAL DÖNÜŞ TARİHİNİN ÖTESİNE UZATABİLİR MİYİM?

Evet, ancak herhangi bir kiralamayı uzatmak isterseniz, 009052425133090 numaralı telefondan SALAMH rezervasyon acentesi ile iletişime geçmelisiniz. Mümkünse talebinizi yerine getirmekten memnuniyet duyarız. Rezervasyon acenteniz aradığınızda tüm detayları sağlayacaktır.

KAZA/HASAR İÇİN KUSURLU DEĞİLSEM NE OLUR? 

Karşı tarafın iletişim bilgilerini aldığınızdan emin olun, böylece onları ve/veya sigorta şirketlerini sizin adınıza zararlar için takip edebiliriz. Lütfen, diğer tarafı takip etmemizin, sizi, sözleşmeden doğan zararı ödeme yükümlülüğünüzden kurtarmadığını unutmayın.

GEÇERLİ KANUN

Bu sözleşme Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir. Herhangi bir anlaşmazlık Alanya-Antalya mahkemelerinde veya tercih edersek başka bir yerde çözülebilir.

*SENİN SORUMLULUKLARIN

  1. A) Araca, aksesuarlarına ve aracın anahtarlarına bakmak zorundasınız. Aracı kullanmadığınız zamanlarda daima kilitlemeli ve araca takılı veya araçla birlikte verilen herhangi bir güvenlik cihazını kullanmalısınız. Aracı her zaman hasara neden olabilecek kötü hava koşullarına karşı korumalısınız. Doğru yakıtı kullandığınızdan, sıvı seviyelerini günlük olarak kontrol ettiğinizden ve lastik basınçlarını uygun şekilde ayarladığınızdan emin olmalısınız.
  2. B) Güvenli ve Karayolları Yönetmeliğine uygun olarak araç kullanmaktan siz sorumlusunuz.
  3. C) Kira sözleşmesinin geçerli olduğu süre boyunca, araç sahibi olarak, sabit ceza veya park cezası veya trafik ışığı cezalarından siz sorumlu olacaksınız.
  4. D) Köprüler veya alçak dallar gibi düşük seviyeli nesnelere çarpmanın neden olduğu araç hasarlarından ve arazi veya sahil kullanımı veya selden kaynaklanan hasarlardan siz sorumlusunuz. Aracı hiçbir şekilde modifiye etmemelisiniz. Tavan veya bisiklet raflarına izin verilmez.
  5. E) Aracı veya herhangi bir parçasını satmamalı, kiralamamalı veya elden çıkarmamalısınız. Araç üzerinde hiç kimseye yasal hak vermeye çalışmamalısınız.

*YAŞ SINIRLAMALARI

– Ekonomik araç grupları için en az 23 yaşında olmalısınız.

–Orta araç grupları için en az 23 yaş olmalısınız.

–Üst araç grupları için en az 25 yaşında olmalısınız.

 – Lüks araç grupları için en az 27 yaşında olmalısınız.

*EHLİYET KISITLAMALARI

– Ekonomik araç grupları için en az 3 yıllık ehliyet sahibi olunmalıdır.

–Orta araç grupları için en az 3 yıllık ehliyet sahibi olunmalıdır.

–Üst araç grupları için en az 3 yıllık ehliyet sahibi olunmalıdır.

– Lüks araç grupları için en az 5 yıllık ehliyet sahibi olunmalıdır.

Sürücü belgenizi ve kimlik kartınızı ibraz etmelisiniz (Yabancılar için Uluslararası Pasaport gereklidir)

*YAKIT

Araçlar tam depo yakıt veya yarım depo ile teslim edilir ve aynı şekilde geri alınması istenir.

*REZERVASYON NASIL YAPILIR?

  • Sadece 3 adımda teklif web sitesi alabilir ve rezervasyon yapabilirsiniz.
  • Erken rezervasyon yaparsanız çok daha ekonomik fiyatlara sahip olursunuz!
  • 00905425489639 numaralı telefonu arayarak 7/24 rezervasyon yapabilirsiniz.
  • Ayrıca rezervasyonunuz için teklif almak için info@salamhco.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.